Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eroex00/at.if.ua/www/catalog/controller/information/blog.php on line 31 Чи можна наповнювати систему охолодження водою?

Чи можна наповнювати систему охолодження водою?

Популярність подібних питань забезпечують недосвідчені водії, у яких відсутній великий досвід водіння. Вони особливо актуальні в літню спеку, або при недостатньому рівні антифризу в системі. У цій статті ви зможете отримати відповідь на своє питання.

Чи можна розбавляти антифриз водою?

Всі виробники автомобілів в один голос віщають про те, що розбавлення антифризу іншими рідинами категорично заборонена.

Радіатор - розбавляти антифриз водою

Це обмеження має кілька причин. По-перше, антифризу притаманні охолоджуючі властивості. По-друге, йому властива стійкість до зміни температурного режиму і корозії. Подібні характеристики абсолютно не відповідають звичайній воді.

Охолоджуючі системи можуть серйозно постраждати від звичайної води, так як в ній містяться різні домішки. Крім того, що деталі охолоджуючих систем можуть пошкодитися або навіть покритися корозією, додавання в антифриз води нерідко призводить до засмічення в самій системі, що робить негативний вплив на двигун, який потребує постійного охолодження.

Перерахованих вище факторів має бути достатньо, щоб зрозуміти про несумісність води і системи охолодження. Незважаючи на це, окремі випадки (витік антифриз, охолоджуюча рідина нижче ніж треба рівня та ін.) дозволяють змішування антифризу і води. Але, є важливий нюанс. Вода повинна бути дистильованою, тільки в такий рідині відсутні домішки.

Вода замість антифризу

Важливо розуміти, що від змішування постраждає сам антифриз. Заборонено проведення таких маніпуляцій в зимовий час, так як воді властиво замерзати. Якщо вам все ж таки довелося так вчинити, намагайтеся якомога швидше зробити заміну.

Економія — не найкраще рішення в такій ситуації. Система охолодження схильна до смужок через неправильну експлуатацію, а її заміна обходиться досить дорого. Придбання якісного антифризу обійдеться в рази дешевше.

Нерідко надходять запитання про повну заміну спеціальної рідини на воду в літні сезони. Відповідь досить проста. Для автомобілів, які випускалися в 80–і роки і раніше, дозволено використання дистильованої води замість охолоджувачів. При цьому плачевні наслідки не виключаються повністю. Нові автомобілі при такій заміні швидко вийдуть з ладу і потребуватимуть техобслуговування.

Рекомендуємо придбати якісний антифриз і возити його в автомобілі, щоб при позаштатних ситуаціях просто поповнити його рівень.